Kredyty bankowe dla studentów

Studia to ważny okres w życiu, w którym młodzi ludzie zdobywają doświadczenia i uczą się rzeczy, które będą potrzebne im w czasie późniejszej, zawodowej aktywności. Dla wielu osób studia to również czas intensywnej pracy nad akademickimi podręcznikami i w związku z tym – brak możliwości zarobkowania. Niektórzy studenci hojnie wspierani są przez rodziny, jednak nie wszyscy mają tyle szczęścia i muszą sobie radzić ze znacznie skromniejszymi środkami.

Kredyty dla studentów

W razie zaistnienia większej potrzeby finansowej, studenci studiów dziennych spotykają się z koniecznością zaciągnięcia jakiegoś rodzaju pożyczki. Tutaj z pomocą przychodzi albo rodzina, albo banki albo firmy oferujące pożyczki pozabankowe. Rodzina, która dysponuje ograniczonymi środkami rzadko tylko może sobie pozwolić na pożyczenie pieniędzy, więc pozostają pożyczki z oficjalnych źródeł. W przypadku kredytów bankowych, studenci mają kilka możliwości, ale też napotykają na wiele, znacznych utrudnień.

Oferty kredytowe dla studentów

Przede wszystkim istnieją przygotowane specjalnie na potrzeby studentów studiów wyższych kredyty studenckie. Tego rodzaju pożyczka dla studenta, jak ta od wonga.pl, pozwala na utrzymanie się w czasie studiów i zapewnienie sobie pomocy takich jak podręczniki, tylko w minimalnym stopniu. Kredyt studencki najczęściej wypłacany jest w ratach, a jego spłata jest odroczona na pewną ilość czasu (najczęściej rok albo dwa) po studiach. Tego typu kredyty, najczęściej przyznawane są na dość dobrych warunkach. Taki kredyt ma również swoje minusy. Przede wszystkim, banki żądają zabezpieczenia spłaty kredytu, a ubezpieczenie nie jest najczęściej w tym przypadku wystarczające. Główną metodą zabezpieczania spłaty kredytów studenckich, jest poręczenie spłaty przez osoby trzecie, najczęściej rodzinę studenta. Tego typu zabezpieczenie będzie pewne kontrowersje i nie zawsze udaje się znaleźć odpowiednich żyrantów. Poza tym, środki z kredytu studenckiego mogą być przeznaczone wyłącznie na mieszkanie, wyżywienie i edukację. Jest on kredytem celowym, więc zgodnie z umową kredytową, student nie może przeznaczyć części kwoty na na przykład wakacje. Oprócz kredytów studenckich, wiele banków przygotowuje również inne oferty przeznaczone dla studentów, z których środki można przeznaczyć na dowolny cel. Tego rodzaju kredyty najczęściej posiadają długi okres spłaty, co czyni je możliwymi do spłacenia przez niezarabiających studentów, ale są oprocentowane dość wysoko. Tak samo jak w przypadku wcześniej wspomnianych kredytów studenckich, także tym przypadku konieczne jest poręczenie majątkowe osób trzecich.