Nowe perspektywy

Zmiana pracy może być bardzo często podyktowana tym, że zmieniają nam się w życiu perspektywy i plany lub musimy po prostu zarabiać więcej. Czasem zmieniamy więc miejsce zatrudnienia mimo tego, że jest nam tam dobrze. Pretekstem do zmiany pracy może być między innymi powiększająca się rodzina bądź przeprowadzka. Okres wypowiedzenia umowy o pracę opisany dokładnie tutaj jest więc dla wielu osób pożegnaniem się z dotychczas wykonywanym zajęciem i czasem, podczas którego chcemy pozostawić po sobie dobre wrażenie. 

Świetne kontakty

Bardzo często zdarza się tak, że mamy z szefem i wieloma innymi osobami w firmie bardzo dobre relacje i nie chcemy ich psuć tylko dlatego, że postanowiliśmy zmienić miejsce pracy. Dlatego też okres wypowiedzenia umowy o pracę, który trwa najczęściej aż trzy miesiące powinniśmy przeprować na pełnych obrotach., zazwyczaj trwa trzy miesiące, dlatego warto w tym czasie pokazać swoje najlepsze strony. Nie każdy wie, ale referencje, jakie wystawi o nas była już firma mogą być dla nas bardzo ważne podczas dalszych etapów kariery. Dlatego palenie za sobą mostów nie ma większego sensu. 

Okres wypowiedzenia

Okres wypowiedzenia może być również czasem na załatwianie formalności związanych z nową pracą. Ważne są tak zwane podwaliny, czyli dowiedzenie się tego, jakie będziemy mieć obowiązki i co powinniśmy wiedzieć przed pierwszym dniem w nowej pracy. Często warto nauczyć się nowego języka / Na pewno warto zwrócić uwagę i nauczyć się nowego języka kiedy wiemy, że zostaniemy w danym miejscu zatrudnieni, to zdecydowanie warto spróbować zaskoczyć naszych nowych współpracowników pozytywnie. 

Nowa praca

Etap rozpoczęcia nowej pracy może powodować niemały stres i pierwsze dni mogą upływać pod znakiem małych wpadek. Jest to jednak zupełnie normalne. Najczęściej w nowym miejscu chcemy się pokazać z aż za dobrej strony, ale stres i nowe środowisko czasami powoduje, że nie wychodzi nam to tak dobrze jakbyśmy chcieli. Trzeba więc być po prostu sobą i starać się wykonywać swoje obowiązki najlepiej jak potrafimy, a nasza praca na pewno zostanie doceniona. 

Znajomi z pracy

W nowej pracy od razu na początku powinniśmy zapoznać się z kilkoma osobami i nawiązać z nimi dobre relacje. Jest to niezmiernie ważne do tego, abyśmy zostali w firmie dobrze przyjęci i aby pracowało nam się tam jak najlepiej.