ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

Zakup ubezpieczenia wynajmowanego mieszkania oraz OC najemcy

Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania znajduje zastosowanie w momencie, gdy dana osoba, para, czy rodzina chce wynająć konkretne lokum. Nie ma znaczenia lokalizacja, w której będzie się ono znajdowało.

Dlaczego warto zawrzeć ubezpieczenie mieszkania wynajmowanego?

Jest to bardzo ważne z tego względu, że za każdym razem właściciel jest odpowiedzialny za ubezpieczenie co najwyżej murów oraz podłóg, czy dachu, jeśli jest to mieszkanie na ostatniej kondygnacji. Bywa jednak też tak, że ubezpieczenie mieszkania wynajmowanego włącznie z wymienionymi elementami oraz wyposażeniem należącym do najemcy musi być w całości opłacone przez niego. Warto mieć na uwadze ten element ubezpieczenia z tego względu, że: – w wyniku zalania, czy pożaru powstałego nie z winy ubezpieczającego ani jego bliskich, firma ubezpieczeniowa pokryje koszty napraw do kwoty ubezpieczenia, na którą zawarta została polisa, – nie trzeba we własnym zakresie martwić się odkupieniem sprzętów, czy wymianą podłóg lub odmalowaniem ścian, jeśli zdarzenie było losowe. Warto wspomnieć także o tym, że ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania zawierane jest na okres 12 miesięcy. Po tym czasie należy zadbać o przedłużenie polisy na kolejny rok kalendarzowy.

Czy warto kupować OC najemcy?

Ta składowa ubezpieczenia znajduje zastosowanie w momencie, gdy np. z winy najmującego zalane zostało mieszkanie piętro niżej. Wówczas właściciel lokalu nie będzie chciał ponosić za to odpowiedzialności, gdyż on nie był odpowiedzialny za powstanie takiego zdarzenia. OC najemcy znajduje zastosowanie w momencie, gdy przypadkowo np. pękł wężyk pod wanną, czy miało miejsce inne nieprzewidziane zdarzenie. Nie może to być jednak sytuacja, w której najemcy specjalnie dopuścili się np. niewyłączenia kraju w chwili, gdy opuszczali swoje miejsce zamieszkania. Ubezpieczenia są idealnym sposobem na to, by dodatkowo móc zabezpieczyć się przed różnymi zdarzeniami.